Web
Analytics
Eguraldi euritsupean, irailaren 25an IV. Getxoko Milia jokatu da Algortako Geltoki Plazako zirkuituean - Lasterketak.eus

Eguraldi euritsupean, irailaren 25an IV. Getxoko Milia jokatu da Algortako Geltoki Plazako zirkuituean

  • Lasterketak.eus
  • Eguraldi euritsupean, irailaren 25an IV. Getxoko Milia jokatu da Algortako Geltoki Plazako zirkuituean

Con un tiempo lluvioso se celebró este 25 de septiembre en la Plaza de la Estación de Algorta la IV. Milla de Getxo

Lasterketetan 170 korrikalari baino gehiagok eskuartu dute maila guztietan, txikietatik hasita eta Eliteko helduetara.

En las pruebas participaron más de 170 corredores de todas las categorías, desde txikis hasta élite.

 

Azken lasterketa hauetan, hots Eliteko lasterketetan, hauexek izan dira podioak:

En las pruebas de Élite los podios fueron los siguientes:

 

Gizonak-Masculino

                        1º.-      Mazzouzi, Zacariae        Marruecos         4 min. 20 seg.

                        2º.-      Wornueh, Frike             Eritrea              4 min. 27 seg.

                        3º.-      Fernandez, Ivan            Gasteiz             4 min. 31 seg.

 

 

Emakumeak-Femenino

                        1ª.-      Rahmouni, Jhadija        Etiopía              5 min. 18 seg.

                        2ª.-      Tegabea, Marta             Etiopía              5 min. 20 seg.

                        3ª.-      Alonso, Pilar                 Santander         5 min. 22 seg.

 

 

Lasterketak nahiko lehiatuak izan dira, emaitzek adierazten duten arabera, orokorki iazkoak baino azkarragoak, baina inork ez ditu iaz ezarritako errekoak gainditu (ez absolutuak, ezta euskal korrikalarienak ere).

Tal como reflejan los tiempos obtenidos, las carreras fueron bastantes disputadas, en general más rápidas que ls delaño pasado, pero no se logró batir ninguno de los récords de la prueba (ni los absolutos ni los vascos)

 

Lehen euskaldunak hauexek izan dira:

Los primeros corredores vascos y vascas fueron:

 

Gizonak-Masculino

                        1º.-      Fernandez, Ivan            Gasteiz             4 min. 31 seg.

                        2º.-      de la Granja, Iñigo        Bizkaia              4 min. 33 seg.

                        3º.-      Artabe, Iñigo                 Bizkaia              4 min. 52 seg.

 

Emakumeak-Femenino

                        1ª.-      Garcia, Iraia                 Bizkaia              5 min. 33 seg.

                        2ª.-      Solar, Belit                    Bizkaia              5 min. 36 seg.

                        3ª.-      Medina, Leire                Bizkaia              5 min. 39 seg.

 

Beste mailetan hauexek izan dira irabazleak:

En otras categorías estos fueron los vencedores

 

Senior federados masculino:       Majdoubi, Kamali                      Marruecos         4:35

Senior popular masculino:          Tadele, Kahsay                         Etiopia              4:49

Senior femenina:                       Escondrillas, Itxaso                    Laudio              5:55

Junior masculino:                      El Ouargui, Mbarek                   Marruecos         5:06

Junior femenina:                       Diaz Tome, Itxaso                     Sopelana           6:10

Juvenil masculino:                     El Khiali, Jouad                         Marruecos         5:01

Juvenil femenina:                     Guarrotxena, Naroa                  Zornotza           6:24

Cadete masculino:                     Kamrawi, Houssain                    Marruecos         5:30

Cadete femenino:                     Gomez Lopez, Sara                   Oñati                6:13

 

Eusko Legebiltzarrak, Eusko Jaurlaritzak eta Bizkiko Foru Aldundiak ezarritako legedi eta araudiaren arabera, kadete azpiko mailetan ez da sailkapenik egon, ezta garaikurrik ere.

De acuerdo con la legislación y normativa del Parlamento Vasco, Gobierno vasco y Diputación foral de Bizkaia, de cadetes hacia abajo no ha habido ni clasificaciones ni premios.

 

Etorri diren epaileek eta ordezkariek asko goraipatu dute Milia honek duen antolakuntza eta bertan aritzen diren pertsonen lana (Itxartu Taldea eta Getxo Atletismo Taldea).

Jueces y Delegado han valorado muy positivamente la organización de esta Milla así como el trabajo de todos los colaboradores en la misma (Itxartu Taldea y Club Atletismo Getxo)

 

Jadanik sailkapen guztiak badaude Itxartu Taldearen www.itxartu.com webgunean. Eta laster lasterketako argazkiak ere bai.

Todas las clasificaciones están ya en la página web de Itxartu: www.itxartu.com. Y pronto también las fotos de la prueba

 

Itxartu taldea –

Getxo Atletismo Taldea

Club Atletismo Getxo


 

Euskal Herriko lasterka guztien egutegi bateratua.