Web
Analytics
Marokoarrek jarritako abiadura bizian ospatu da Imazen X. Oroimenekoa - Lasterketak.eus

Marokoarrek jarritako abiadura bizian ospatu da Imazen X. Oroimenekoa

  • Lasterketak.eus
  • Marokoarrek jarritako abiadura bizian ospatu da Imazen X. Oroimenekoa

Hecham marokoarra eta Tigabea etiopearra izan dira irabazleak. Goierritarrak ere aurrean sailkatu dira.

Azken urteetako lasterketarik azkarrena eta ikusiena izan da aurtengo Josetxo Imazen oroimenekoa. Ordizia, Beasain eta Lazkao herrietan barrena egiten den lasterketan parte hartzeko 1010 korrikalarik eman zuten izena, eta txipa jarrita zuten 947 korrikalari helmugaratu ziren. Txindoki Atletismo elkarteko kideen arabera ordea, «980 inguru iritsiko ziren guztira helmugara, batzuk txipik gabe ere parte hartu baitzuten». Lasterketa igarotzen den hiru herrietan «inoiz baino ikusle gehiago» egon dela ere aipatu dute.

Goierritarren parte hartzea ere «oso ona» izan da aurten. Eskualdeko 352 korrikalarik parte hartu dute, eta Txindoki Atletismo taldeko Angel Perezek, Maider Gaztañaga ordiziarraren lana azpimarratu du: «lasterketa eta denbora oso ona egin zituen, Marokoarren erritmoa jarraituz».

Izan ere, Marokoarrak izan dira aurtengo lasterketan progatonistak. Lehen hamar gizonezkoen artean zazpi izan dira Marokoarrak, eta denen artean azkarrena Alamrani Hegcham. Emakumeetan lehena Marta Tigabea izan da.

Lehen Gizonezko goierritarra Jose Antonio Blanco ordiziarra izan da. Lehen gizonezko beasaindarra berriz, Martin Irizar eta lehen lazkaotarra Koldo Urrestarazu. Gaztañaga izan da lehen emakumezko ordiziarra, Elena Calvillo lehen beasaindarra eta Amaia Lekuona lehen lazkaotarra.

GOIERRIKO HITZA egunkariak lehenen beteranoei emandako saria Maider Gaztañagak eta Jose Jabier Cuadrado zaldibiarrak eskuratu dute.

Josetxo IMazen omeneko 10. lasterketa. Goierritarren sailkapena

11. Jose Antonio Blanco (Ordizia) 31:28

16. Jose Javier Cuadrado (Zaldibia) 32:14

21. Walid Wallit (Urretxu) 33:10

27. Fernando Monasterio (Altzaga) 33:43

30. Miguel Angel Encina (Legazpi) 33:46

31. Iker Zurutuza (Idiazabal) 33:47

38. Martin Irizar (Beasain) 34:24

42. Imanol Oiarbide (Ordizia) 34:38

45. Koldo Urrestarazu (Lazkao) 34:49

47. Alfonso Diaz (Ordizia) 34:57

48. Xabier Miranda (Ataun) 34:58

54. Ricardo Veleda (Urretxu) 35:10

58. Jon Garmendia (Itsasondo) 35:22

64. Igor Saiz (Ordizia) 35:29

69. Aritz Mendizabal (Ordizia) 35:35

70. Xabier Larrion (Beasain) 35:37

76. Cesar Fernandez (Ordizia) 35:51

86. J. Joaquin Llanderas (Lazkao) 36:10

87. Alberto Mella (Beasain) 36:15

91. Julen Agirre (Ordizia) 36:24

92. Guillermo Pinillos (Zegama) 36:24

94. Ignacio Leon (Ordizia) 36:25

95. Aitor Asurmendi (Beasain) 36:27

101. Maider Gaztañaga (Ordizia) 36:36

103. Lake Oiarbide (Idiazabal) 36:43

106. Manuel Unanue (Arama) 36:53

108. Jesus Lopez (Urretxu) 36:55

111. Aitor Baile (Ormaiztegi) 36:57

115. Aitor Azurmendi (Ordizia) 37:01

117. Josi Etxebarrieta (Ordizia) 37:03

120. Alberto Aranburu (Mutiloa) 37:12

125. Mitxel Cuadrado (Ordizia) 37:20

126. Asier Insausti (Ordizia) 37:22

127. Juan Antonio Seño (Zumarraga) 37:24

128. Pedro Etxebarrieta (Ordizia) 37:25

136. Egoitz Iztueta (Ordizia) 37:37

137. Jon Urteaga (Idiazabal) 37:41

138. Aitor Larburu (Beasain) 37:41

140. Igor Altolagirre (Ordizia) 37:43

144. Xabier Lizarralde (Idiazabal) 37:47

149. Prontxio Santoyo (Ordizia) 37:52

150. Jose Ignacio Agirre (Beasain) 37:52

153. Eneko Gorritxu (Legorreta) 37:57

157. Juan Carlos Martin (Lazkao) 38:00

165. Manuel Etxarri (Ordizia) 38:06

169. Mikel Pujana (Ordizia) 38:16

172. Aritz Garmendia (Ordizia) 38:20

175. Alexander Oiarbide (Ordizia) 38:23

176. Iñigo Jauregi (Ordizia) 38:24

177. Bene Aguilar (Idiazabal) 38:25

179. Juan Manuel Pecharroman (Ordizia) 38:27

181. Mikel Malkorra (Beasain) 38:29

186. Juanjo Aseginolaza (Idiazabal) 38:33

189. Ramon Altuna (Segura) 38:36

190. Xabier Irazustabarrena (Zaldibia) 38:37

193. Alberto Conde (Beasain) 38:40

195. Peio Garmendia (Ordizia) 38:41

200. Gorka Sarasola (Ordizia) 38:48

203. Jon Elorza (Zegama) 38:52

205. Jose Mari Martin (Beasain) 38:56

206. Ibon Olazabal (Beasain) 38:57

209. Aitor Larrañaga (Beasain) 39:00

210. Aitor Santos (Legorreta) 39:00

211. Iñaki Belamendia (Lazkao) 39:01

216. Iker Iztueta (Ordizia) 39:06

217. Diego Limon (Legazpi) 39:07

218. Jorge Bravo (Legazpi) 39:07

166. Juan Carlos Martin (Lazkao) 38:53

168. Aitor Larburu (Beasain) 38:54

227. Xabier Imaz (Idiazabal) 39:19

230. Pablo Gomez de Segura (Ordizia) 39:21

232. Xabier Unanue (Beasain) 39:25

233. Iker Elorza (Zegama) 39:26

237. Unai Cobos (Ordizia) 39:29

240. Asier Parra (Lazkao) 39:29

245. Manu Soto (Lazkao) 39:38

250. Aitor Ruiz (Beasain) 39:41

251. Ion Lesaka (Urretxu) 39:42

253. Jose Angel Muguruza (Beasain) 39:45

254. Francisco Jose Lopez (Lazkao) 39:45

257. Toño Cuñado (Urretxu) 39:48

258. Ander Irastorza (Ordizia) 39:49

259. Igor Auzmendi (Ordizia) 39:52

263. Felipe Cano (Beasain) 39:58

265. Gorka Auzmendi (Beasain) 40:00

267. Gorka Argaiz (Ordizia) 40:02

274. Aitor Etxeberria (Lazkao) 40:08

279. Asier Zubeldia (Beasain) 40:15

280. Gorka Zunzunegi (Ordizia) 40:17

281. Elena Calvillo (Beasain) 40:17

283. Mikel Mujika (Beasain) 40:18

285. Oskar Diego (Idiazabal) 40:21

286. Jose Javier Martin (Lazkao) 40:22

289. Antonio Vilares (Lazkao) 40:24

291. Joxe Martin Barandiaran (Ataun) 40:26

292. German Gomez (Ordizia) 40:27

294. Carlos Albero (Ordizia) 40:30

296. Eneko Montes (Segura) 40:32

298. Sergio Sanchez (Beasain) 40:35

299. Oscar Herzog (Beasain) 40:36

302. David Cid (Lazkao) 40:41

308. Alberto Saiz (Urretxu) 40:50

309. Gregorio Morales (Ordizia) 40:52

313. Jose Miguel Lara (Zumarraga) 40:54

314. Patxi Aiestaran (Ordizia) 40:55

318. Ekain Lorenzo (Ordizia) 40:57

321. Iker Lasa (Legorreta) 41:00

322. Urko Etxeberria (Legorreta) 41:00

323. Txema Rueda (Zumarraga) 41:01

328. Ramon Aldasoro (Idiazabal) 41:07

331. Victor Pajares (Beasain) 41:08

341. Ugutz Agirre (Ordizia) 41:23

344. Antton Dorronsoro (Beasain) 41:29

347. Jose Luis Garcia (Lazkao) 41:31

350. Eneko Mendizabal (Idiazabal) 41:39

356. Aitor Martinez (Lazkao) 41:46

360. Josean Cobos (Ordizia) 41:54

364. Iker Galparsoro (Ordizia) 41:59

365. Asier Garmendia (Ordizia) 42:00

369. Luis Mari Martinez (Ordizia) 42:02

371. Aitzol Garmendia (Ordizia) 42:03

372. Iker Gonzalez (Ordizia) 42:03

376. Matias Goñi (Beasain) 42:06

389. Iñigo Etxarri (Ordizia) 42:18

390. Jose Alberto Ruiz (Ordizia) 42:19

397. Oscar Gallardo (Zumarraga) 42:31

399. Gorka Nieto (Legorreta) 42:34

400. Francisco Javier Barrero (Beasain) 42:39

401. Francisco Javier Calvillo (Beasain) 42:40

402. Xabier Ormazabal (Legazpi) 42:41

403. Patxi Gonzalez (Urretxu) 42:41

405. Aimar Lizarazu (Idiazabal) 42:44

408. Eneko Aldasoro (Lazkao) 42:47

413. Iñaki Suso (Ordizia) 42:56

415. Borja Urretabizkaia (Legorreta) 43:00

420. Manuel Uranga (Ordizia) 43:03

421. Jesus Zabaleta (Zegama) 43:03

422. Josetxo Arzelus (Lazkao) 43:04

432. Aitor Aierbe (Ordizia) 43:10

435. Igor Alustiza (Beasain) 43:14

439. Iñaki Aranburu (Ordizia) 43:16

440. Eneko Barandiaran (Ordizia) 43:17

443. Jon Peña (Olaberria) 43:20

445. Israel Gonzalez (Lazkao) 43:22

447. Xabier Mendizabal (Ordizia) 43:23

449. Patxi Aierbe (Zaldibia) 43:24

453. Juan Jose Garmendia (Ordizia) 43:28

455. Manolo Lopez (Urretxu) 43:29

457. Miguel Angel Garcia (Lazkao) 43:30

458. Jon Txurruka (Ordizia) 43:30

466. Manuel Francisco (Beasain) 43:45

469. Mike Ebere (Beasain) 43:49

470. Iker Urteaga (Beasain) 43:50

471. Miguel Angel Etxarri (Beasain) 43:50

472. Jokin Murgiondo (Beasain) 43:50

473. Joaquin Chave (Legorreta) 43:50

475. Asier Arranz (Zumarraga) 43:51

481. Jesus Vidal (Lazkao) 43:57

488. Alain Cacho (Legorreta) 44:05

490. Ibon Erauskin (Ordizia) 44:06

493. Joseba Mintegi (Lazkao) 44:11

494. Luis Elizalde (Beasain) 44:11

495. Erramun Sanchez (Legazpi) 44:14

499. Ion Adrian (Zumarraga) 44:15

500. Iker Azpiroz (Ordizia) 44:16

503. Andoni Auzmendi (Beasain) 44:20

507. Pedro Luis Nuñez (Ordizia) 44:22

509. Jon Mujika (Ordizia) 44:23

510. Mikel Irizar (Beasain) 44:24

516. Alvaro Sanchez (Ordizia) 44:26

517. Aimar Salamanca (Ordizia) 44:27

518. Xabier Arizkorreta (Zegama) 44:29

521. Mikel Aiestaran (Ordizia) 44:32

522. Jaione Gaztañaga (Ordizia) 44:32

526. Lander Urbizu (Ordizia) 44:34

530. Iñaki Alvarez (Idiazabal) 44:41

533. Eneko Aiastui (Urretxu) 44:51

534. Markel Lizarralde (Idiazabal) 44:51

536. Marcos Pecharroman (Idiazabal) 44:52

537. Jose Ramon Sanchez (Legazpi) 44:53

539. Joseba Kerejeta (Idiazabal) 44:53

545. Jon Aizpuru (Beasain) 44:57

549. Ibon Calvillo (Ordizia) 45:00

552. Urtzi Arrondo (Ordizia) 45:03

556. Oskar Rodriguez (Segura) 45:08

558. Txema Alviz (Ordizia) 45:09

561. Julio Pascual (Zumarraga) 45:11

562. Batirtze Gabirondo (Ezkio-Itsaso) 45:11

563. Andoni Ormazabal (Urretxu) 45:11

564. Juanito Barreros (Lazkao) 45:12

565. Sonia Reyes (Beasain) 45:13

566. Juan Antonio Gomez (Ordizia) 45:14

567. Pablo Anton (Lazkao) 45:14

568. Igor Elizegi (Zegama) 45:14

571. Iñaki Balluerca (Ordizia) 45:17

575. Ion Ormazabal (Ordizia) 45:21

580. Asier Izagirre (Ordizia) 45:27

581. Aintxine Kerejeta (Legazpi) 45:28

583. Jesus Maria Chao (Urretxu) 45:31

584. Jesus M. Grande 45:31

586. Jabier Simon (Ordizia) 45:31

587. Mikel Iturrioz (Ordizia) 45:33

588. Mikel Mendizabal (Ordizia) 45:33

591. Joseba Artola (Legorreta) 45:34

592. Asier Uranga (Ordizia) 45:35

594. Inaxio Ugarte (Legazpi) 45:37

596. Jon Ruiz (Ordizia) 45:42

598. Asier Lobato (Ordizia) 45:48

599. Fran Villar (Ordizia) 45:48

600. Xabier Zurutuza (Ordizia) 45:48

601. Igor Mate (Itsasondo) 45:50

604. Victor Manuel Asensio (Beasain) 45:59

606. Borja Lizarazu (Legorreta) 46:02

607. Eugenio Jimenez (Zumarraga) 46:04

611. Juanra Arakistain (Zumarraga) 46:07

615. Asier Alustiza (Lazkao) 46:10

618. Xabier Aizpuru (Beasain) 46:13

620. Gorka Sudupe (Urretxu) 46:15

621. Alex Albisua (Zumarraga) 46:15

622. Izaro Rubio (Ordizia) 46:16

623. Roberto Garcia (Ordizia) 46:16

624. Juanito Rubio (Ordizia) 46:16

627. Josu Garcia (Ordizia) 46:20

628. Ibon Eziolaza (Idiazabal) 46:20

629. Xabier Crespo (Ordizia) 46:20

630. Javier Gomez de Segura (Ordizia) 46:22

632. Jose M. Igartza (Urretxu) 46:24

633. Nuria Molina (Urretxu) 46:24

636. Iñigo Crespo (Ordizia) 46:25

637. Ruben Lopez (Ordizia) 46:26

639. Juan Ramon Estala (Beasain) 46:30

640. Amaia Irastorza (Beasain) 46:30

643. Mikel Poza (Beasain) 46:31

645. Kepa Joseba Zubiarrain (Lazkao) 46:33

646. Joakin Dorronsoro (Beasain) 46:33

647. Mikel Etxezarreta (Beasain) 46:33

649. Jesus Mari Elizegi (Beasain) 46:34

650. Eduardo Blanco (Beasain) 46:35

651. Iñaki Acosta (Lazkao) 46:36

654. Amaia Lekuona (Lazkao) 46:40

655. Iban Chave (Legorreta) 46:41

656. Koldo Amondarain (Ordizia) 46:41

657. Antton Imaz (Ordizia) 46:42

658. Jozo Carlos de Almeida (Beasain) 46:42

659. Manuel M. Beriain (Ordizia) 46:42

662. Patxi Acosta (Ordizia) 46:52

667. Beñat Ventureira (Ordizia) 46:58

668. Xabier Bergara (Ordizia) 46:59

670. Sara Insausti (Ordizia) 47:02

671. Jose Antonio Insausti (Ordizia) 47:02

675. Aitor Velazquez (Ordizia) 47:08

676. Lander Mujika (Ordizia) 47:11

677. Luis Armendariz (Ordizia) 47:12

689. Galder Romo (Ordizia) 47:32

690. David Anton (Lazkao) 47:33

692. Juan Cruz Hurtado (Beasain) 47:34

693. Xabier Araneta (Ordizia) 47:39

697. Inma Aranburu (Idiazabal) 47:43

699. Iñaki Iraola (Ordizia) 47:46

700. Martin de Marcos (Ordizia) 47:46

701. Gorka Lekuona (Ordizia) 47:47

704. Jesus M. Gonzalez (Lazkao) 47:50

705. Jose Manuel Cacho (Lazkao) 47:50

706. Jose Javier Lopez (Lazkao) 47:50

708. Igor Martinez (Lazkao) 47:53

710. Santiago Zizaurre (Lazkao) 47:57

711. Oscar Sanchez (Beasain) 47:58

712. Mari Karmen Olano (Ordizia) 48:02

713. Juan Mari Galparsoro (Ordizia) 48:02

714. Miguel Angel Gonzalez (Beasain) 48:03

719. Fernando Giralt (Lazkao) 48:06

723. Albert Mujika (Ordizia) 48:19

725. Iker Markinez (Idiazabal) 48:20

727. Mikel Valdivielso (Beasain) 48:20

729. Fernando Fernandez (Beasain) 48:21

730. Arantxa Arano (Segura) 48:22

733. Patxi Azpilikueta (Ordizia) 48:31

734. Carlos Ruiz (Zumarraga) 48:33

737. Araitz Goikoetxea (Ordizia) 48:38

738. Joxi Garmendia (Ordizia) 48:38

740. Xabier de Miguel (Ordizia) 48:48

742. Haritz Etxeberria (Legorreta) 48:49

743. Juancar Rodriguez (Beasain) 48:56

744. Jose Javier Txikirrin (Ordizia) 48:59

745. Guillermo Lopez (Ordizia) 49:05

748. Aitor Zufiaurre (Ordizia) 49:11

749. Nagore Aramendi (Altzaga) 49:11

751. Josema Bermudez (Ordizia) 49:13

752. Monica Alvie (Ordizia) 49:13

753. Gorka Corada (Ordizia) 49:13

758. Igor Amondarain (Beasain) 49:20

768. Gorka Eraso (Ordizia) 49:43

769. Gurutz Gorostiza (Ordizia) 49:47

773. Dorleta Olabide (Legazpi) 50:02

775. Oier Eziolaza (Idiazabal) 50:05

776. Jose Francisco Garmendia (Ordizia) 50:05

778. Jalebi Amutxustegi (Urretxu) 50:08

784. Harri Urdangarin (Zaldibia) 50:22

786. Pablo Morales (Zaldibia) 50:24

787. Kaietano Dorronsoro (Zaldibia) 50:24

790. Niko Begiristain (Segura) 50:28

792. Mikel Lizarraga (Beasain) 50:33

793. Aitor Martinez (Legazpi) 50:35

796. Mikel Jauregi (Beasain) 50:43

804. Julian Gonzalez (Ordizia) 51:05

805. Urko Jauregi (Beasain) 51:08

808. Diego Dioz (Ordizia) 51:10

811. Izaro Gurrutxaga (Lazkao) 51:20

813. Joxean Etxebeste (Lazkao) 51:21

814. Julen Bereziartua (Beasain) 51:24

816. Jose Ramon Tapiador (Zumarraga) 51:27

817. Juan M. Aldanondo (Urretxu) 51:27

820. Asier Carrasco (Lazkao) 51:42

831. Javier Perez (Ordizia) 52:22

832. Javier Fernandez (Ordizia) 52:25

833. Lurdes Zeberio (Ordizia) 52:26

839. Mikel Rodriguez (Ordizia) 52:54

840. Iñaki Elzaurdi (Ordizia) 52:58

849. Luis Lasterra (Legorreta) 53:08

856. Anartz Eztala (Lazkao) 53:34

857. Josean Fuentes (Lazkao) 53:34

860. Lorea Gardoki (Zumarraga) 53:44

861. Javier Mujika (Ordizia) 53:53

864. Aitor Madrazo (Ordizia) 53:54

865. Mikel Huarte (Lazkao) 53:56

867. Jose Luis Sanchez (Ordizia) 54:04

868. Iñaki Peñagarikano (Urretxu) 54:09

872. Agurtzane Irastorza (Ordizia) 54:21

873. Mikel Milo (Ordizia) 54:25

874. Jesus M. Cavero (Beasain) 54:26

875. Amaia Mingo (Ordizia) 54:26

876. Miguel Cavero (Ordizia) 54:27

877. M. Dolores Azurmendi (Ordizia) 54:27

878. Coro Aranburu (Ordizia) 54:27

884. M. Angeles Garcia (Idiazabal) 55:16

885. Arantxa Leunda (Ordizia) 55:16

886. Beñat Garmendia (Lazkao) 55:17

895. Xabier Goikoetxea (Beasain) 55:35

896. Uxua Larrañaga (Beasain) 55:35

897. Joxemari Larrañaga (Beasain) 55:35

904. Xabier Bodego (Beasain) 56:09

905. Eusebio Ramirez (Ordizia) 56:15

908. Nohan Alberdi (Ordizia) 56:34

909. Benar Garmendia (Ordizia) 56:45

911. Sheila Dominguez (Legorreta) 56:52

914. Beni Gailuralde (Zaldibia) 57:17

918. Igone Aldabe (Ataun) 57:35

919. Iñigo Goikoetxea (Ataun) 57:36

929. Juan Fernando Arenas (Ordizia) 58:40

930. Silvia Arenas (Ordizia) 58:41

931. Marian Lopez (Ordizia) 58:44

934. Javier Villar (Ordizia) 58:47

 

Iturria: www.goierrikohitza.info

Euskal Herriko lasterka guztien egutegi bateratua.