Web
Analytics
Workhem Fikre eritrearrak eta Raquel Llamas arabarrak irabazi dute Josetxo Imazen oroimenekoan, proba oso lehiatuan - Lasterketak.eus Workhem Fikre eritrearrak eta Raquel Llamas arabarrak irabazi dute Josetxo Imazen oroimenekoan, proba oso lehiatuan - Lasterketak.eus

Workhem Fikre eritrearrak eta Raquel Llamas arabarrak irabazi dute Josetxo Imazen oroimenekoan, proba oso lehiatuan

Ez zen iaz adina korrikalari hurbildu herenegun Josetxo Imazen IX. Oroimenezko herri-lasterketara, baina hala eta guztiz ere korrikaren festaleku izan ziren Ordiziako, Beasaingo eta Lazkaoko kaleak. Aurreneko aldiz 1.200 lagunera mugatu zuten proba Txindoki atletismo taldeko antolatzaileek, baina ez zen horrenbete jende azaldu Altamirara. Izena emanda 1.045 zeuden, eta helmugara 990 ailegatu ziren, horietatik 424 goierritarrak. «Litekeena da proba jende gehiagok bukatu izana, baina txipa soinean ez zeramatenez ez dira zerrendan azalduko», adierazi du Angel Perez Pululu-k. Txipa erabiltzen zuten lehen aldia zenez parte-hartzaile asko ohartu ere ez zirela egin dio Pululuk.

Iazko kopurura ez ailegatzeak ez du kezkarik sortu antolatzaileen artean. «Normala da. Horrelako proba asko daude garai hauetan, eta jendeak erabaki egin behar du. Gu gustura gaude aurtengoak eman duenarekin. Dena ondo atera da, jendea gustura geratu da eta hori da garrantzitsuena». Datorren urtean 10 urte beteko ditu probak, eta posible da aldaketaren bat izatea orduan. Gero gerokoak.

Lehia estua aurreko aldean

Altamirako pistan haurrentzako antolatu ohi dituzten lasterketekin hasi zen festa, 10:00etan, eta ordubete geroago abiatu zen herri lasterketa Txola tabernaren paretik. «Aldaketa horretan asmatu dugu. Hasiera puntua atzeratuta ez da horretarainoko pilaketarik sortzen». Hasiera-hasieratik proba irabazteko hautagaiek jarri zuten erritmoa, baina ez probaren errekorra jartzeko adinakoa. Bederatzigarren kilometrora arte ez zen lasterketa hautsi. Orduan jo zuen eraso erabakigarria Workhem Fikre irabazleak. Emakumezkoetan Raquel Llamas gasteiztarra izan zen garaile.

Goierritarren artean Juan Carlos Valdivielso beasaindarra ailegatu zen aurrena gizonezkoetan, 10. postuan, eta emakumezkoetan, iaz bezala, Ainhoa Sanz urretxuarra. Aurreneko beasaindarraren saria Valdivielsorentzat izan zen mutiletan, lehen lazkaotarrarena Ibai Mendiarentzat eta lehen ordiziarrarena Eñaut Insaustirentzat. Nesketan, berriz, Amaia Azurmendik jaso zuen lehen ordiziarraren saria, Elena Calvillok aurreneko beasaindarrarena eta Romi Meyk lehen lazkaotarrarena.

HITZA sariaren irabazleak

Proba bukatu zuten lehen beterano gizonezko eta emakumezkoak GOIERRIKO HITZA egunkariak emandako Hitza Saria jaso zuten. Gizonezkoetan Martin Irizar beasaindarrak jaso zuen oroigarria (beteranoa, 40 urtetik gora), eta emakumezkoetan Elena Calvillo beasaindarrak (35 urtetik gora).

############

zenbakia

990

Korrikalari. Josetxo Imaz IX. Oroimenezkoan txipa jarrita helmugaratu zen korrikalari kopurua, horietatik 424 goierritarrak. Iaz baino 59 korrikalari gutxiagok parte hartu dute aurten. Izena emandakoak 1.045 ziren.

Saikapen orokorra

Gizonezkoak.

1. Workhen Fikre (Bilbo) 31:07

2. A. Louajari (Bilbo) 31:10

3. Gontzal Sanz (Gasteiz) 31:12

4. Elhassan Oubaddi (Loiu) 31:13

5. Jon Arozena (Irun) 31:13

6. Mouloud Zouinat (Bilbo) 31:32

7. K. Tadelebaso (Bilbo) 31:35

8. Sergio Roman (Hernani) 32:24

9. H. Oualla (Santurtzi) 32:40

10.J.C. Valdivielso (Beasain) 32:42

Emakumezkoak.

1. Raquel Llamas (Gasteiz) 36:06

2. Sonia Antolin (Burgos) 36:30

3. A. Augusto (Zornotza) 36:46

4. Ainhoa Sanz (Urretxu) 37:43

5. Romi Mey (Lazkao) 38:08

6. E.C. Behobide (Hondarr.) 38:24

7. Pili Bodegas (Lasarte) 39:16

8. Elena Calvillo (Beasain) 39:21

9. Rosi Talavera (Hendaia) 40:07

10. Jaione Galdos (Irun) 40:18

Goierritarrak

Gizonezkoak.

10.J.C. Valdivielso (Beasain) 32:42

16.A. Etxebeste (Beasain) 33:42

17.Iker Zurutuza (Idiazabal) 33:47

19.Eñaut Insausti (Ordizia) 33:56

20. Xabier Miranda (Ataun) 33:56

21.Martin Irizar (Beasain) 34:11

22. F. Monasterio (Altzaga) 34:21

23.Imanol Oiarbide (Ordiz.) 34:39

29.Ricar Velada (Urretxu) 35:13

31.J.C. Garijo (Beasain) 35:20

Emakumezkoak.

107.Ainhoa Sanz (Urretxu) 37:43

133.Romi Mey (Lazkao) 38:08

195.Elena Calvillo (Beasain) 39:21

382.Naroa Arrieta (Lazkao) 42:32

513.G. Hernandez (Urretxu) 44:48

526.Arantxa Arano (Seg.) 45:01

569.Itzi Andueza (Beasain) 45:41

575.A. Azurmendi (Ord.) 45:46

588.Amaia Lekuona (Lazk.) 45:57

699.R. Torinos (Legorreta) 47:28

@Argazkiak. Josetxo Imazen Memorialeko argazkiak ikusi nahi badituzu, sartu GOIERRIKO HITZAren webgunera:

www.goierrikohitza.info

############

############

goierritarren sailkapena

10. Juan Carlos Valdivieso (Beasain) 32:42

16. Aitor Etxebeste (Beasain) 33:42

17. Iker Zurutuza (Idiazabal) 33:47

19. Eñaut Insausti (Ordizia) 33:56

20. Xabier Miranda (Ataun) 33:56

21. Martin Irizar (Beasain) 34:11

22. Fernando Monasterio (Altzaga) 34:21

23. Imanol Oiarbide (Ordizia) 34:39

29. Ricardo Veleda (Urretxu) 35:13

31. J. Carlos Garijo (Beasain) 35:20

36. J. Ignacio Agirre (Beasain) 35:43

37. Xabier Larrion (Beasain) 35:46

38. Ibai Mendia (Lazkao) 35:50

40. Manu Hurtado (Beasain) 35:51

48. Ignacio Leon (Ordizia) 36:11

51. Gorka Eraso (Ordizia) 36:14

57. Jesus Pajares (Lazkao) 36:23

60. Alberto Mella (Beasain) 36:30

63. Guillermo Pinillos (Zegama) 36:33

65. Cesar Fernandez (Lazkao) 36:36

67. Asier Auzmendi (Ordizia) 36:41

68. Joxean Etxebeste (Lazkao) 36:43

76. Josu Telleria (Idiazabal) 36:59

77. Mikel Herzog (Beasain) 37:00

78. Iker Sanchez (Ordizia) 37:03

82. Xabier Morillo (Zegama) 37:11

87. Eduardo Perez (Zumarraga) 37:21

90. Bittor Maiora (Ordizia) 37:24

95. Juan Antonio Seño (Zumarraga) 37:32

97. Xabier Lizarralde (Idiazabal) 37:33

100. J. Joaquin Llanderas (Lazkao) 37:36

102. Iban Urdangarin (Ataun) 37:38

103. Joseba Marin (Ordizia) 37:40

106. Manuel M. Unanue (Arama) 37:42

107. Ainhoa Sanz (Urretxu) 37:43

108. Igor Altolagirre (Ordizia) 37:44

111. Mitxel Cuadrado (Ordizia) 37:47

115. Aitor Baile (Ormaiztegi) 37:49

117. Julen Agirre (Ordizia) 37:50

118. Asier Iza (Lazkao) 37:50

120. Josi Etxebarrieta (Ordizia) 37:52

121. Pedro Etxebarrieta (Ordizia) 37:53

122. Manuel Etxarri (Ordizia) 37:55

123. Felipe Cano (Beasain) 37:57

124. Igor Saiz (Ordizia) 37:57

126. Ramon Altuna (Segura) 37:59

127. Aitor Asurmendi (Beasain) 38:00

130. J. Antonio Blanco (Ordizia) 38:04

131. Joseba Arza (Ordizia) 38:06

132. Iker Baztarrika (Ataun) 38:07

133. Romy Mey (Lazkao) 38:08

137. Iker Iztueta (Ordizia) 38:17

138. Pello Pinto (Mutiloa) 38:20

139. Aitzol Telleria (Zerain) 38:22

140. Jokin Ureta (Legazpi) 38:22

142. Txemi Arteaga (Ordizia) 38:26

144. Jon Lesaka (Urretxu) 38:31

145. Oscar Herzog (Beasain) 38:34

151. Oskar Karlos (Beasain) 38:38

152. Aritz Garmendia (Ordizia) 38:38

155. Xabier Imaz (Idiazabal) 38:42

156. Aitor Azurmendi (Ordizia) 38:42

158. Ibon Olazabal (Beasain) 38:44

159. Jose M. Martin (Beasain) 38:45

161. Iker Contreras (Ataun) 38:46

162. Juan Mari Galparsoro (Ordizia) 38:47

164. Gorka Argaiz (Ordizia) 38:50

166. Juan Carlos Martin (Lazkao) 38:53

168. Aitor Larburu (Beasain) 38:54

174. Aitzol Garmendia (Ordizia) 39:00

176. Jon Urteaga (Idiazabal) 39:03

177. Ion Zugasti (Beasain) 39:04

179. Iñaki Lasa (Zegama) 39:07

186. Gorka Zunzunegi (Ordizia) 39:12

189. Xabier Sarasola (Ordizia) 39:15

194. German Gomez (Ordizia) 39:20

195. Elena Calvillo (Beasain) 39:21

196. Mikel Mujika (Beasain) 39:21

199. Mikel Zabala (Beasain) 39:22

204. Aitor Arana (Beasain) 39:25

207. Unai Urrestarazu (Ataun) 39:30

209. Mikel Iturrioz (Zerain) 39:34

210. Julian Lopez (Beasain) 39:35

213. Bene Aguilar (Idiazabal) 39:37

216. Manu Soto (Lazkao) 39:45

218. Iker Iztueta (Segura) 39:47

221. Julio Pascual (Zumarraga) 39:50

224. Jon Zabalegi (Ordizia) 39:51

225. Iñigo Jauregi (Ordizia) 39:51

227. Joxema Aranzabe (Zaldibia) 39:52

231. David Cid (Lazkao) 39:55

234. Alberto Aranburu (Mutiloa) 39:58

238. Unai Cobos (Ordizia) 40:03

243. Iñaki Mozo (Beasain) 40:13

247. Jose Javier Martin (Lazkao) 40:19

248. Jose Angel Muguruza (Beasain) 40:19

256. Patxi Aiestaran (Ordizia) 40:23

257. Aitor Santos (Legorreta) 40:23

258. Prontxio Santoyo (Ordizia) 40:25

262. Ander Giguri (Ordizia) 40:27

263. Eneko Mujika (Beasain) 40:28

265. Iker Lasa (Legorreta) 40:30

268. Eneko Gorritxu (Legorreta) 40:35

269. Jon Elortza (Zegama) 40:37

274. Aitor Etxeberria (Lazkao) 40:42

279. Joxe Martin Barandiaran (Ataun) 40:48

281. Iker Insausti (Zaldibia) 40:51

290. Gorka Insausti (Lazkao) 41:00

292. Jon Lasa (Ataun) 41:02

295. Fran Miguel (Beasain) 41:04

298. Josu Ugartemendia (Zaldibia) 41:07

300. Josema Bermudez (Ordizia) 41:10

306. Aitor Azpilikueta (Ordizia) 41:18

307. Asier Insausti (Ordizia) 41:18

308. Aritz Ezenarro (Ordizia) 41:18

310. Patxi Ibañez (Legorreta) 41:20

314. Manu Varela (Beasain) 41:21

317. Juanjo Aseginolaza (Idiazabal) 41:24

318. Matias Goñi (Beasain) 41:25

325. Iñigo Etxarri (Ordizia) 41:34

333. Agustin Sanchez (Beasain) 41:39

334. Jon Telleria (Ormaiztegi) 41:39

337. Mikel Pujana (Ordizia) 41:44

342. Eñaut Aldanondo (Lazkao) 41:47

344. Juan M. Zeberio (Lazkao) 41:47

346. Eñaut Hernandez (Zaldibia) 41:47

347. Gorka Hernandez (Ordizia) 41:51

349. Asier Garmendia (Ordizia) 41:54

354. Urko Etxeberria (Legorreta) 41:58

356. Ramon Aldasoro (Idiazabal) 41:59

359. Josetxo Arzelus (Lazkao) 42:07

364. Asier Zubeldia (Beasain) 42:10

367. Mikel Etxezarreta (Beasain) 42:14

368. Oier Makazaga (Ataun) 42:17

369. Borja Urretabizkaia (Legorreta) 42:18

370. Iñigo Jauregi (Legorreta) 42:18

374. Santi Osoro (Ataun) 42:22

382. Naroa Arrieta (Lazkao) 42:32

387. Eneko Mendizabal (Idiazabal) 42:36

389. Antonio Vilares (Lazkao) 42:40

393. Oskar Diego (Idiazabal) 42:43

397. Aitor Martinez (Lazkao) 42:45

402. Jose Miguel Felipe (Legorreta) 42:49

405. Josean Cobos (Ordizia) 42:59

409. Asier Perez (Lazkao) 43:00

410. Ugutz Agirre (Ordizia) 43:01

411. Iker San Sebastian (Lazkao) 43:01

412. Iban Fernandez (Beasain) 43:01

414. Ion Muñoa (Zerain) 43:04

417. Beñat Maiz (Gabiria) 43:08

418. Iker Galparsoro (Ordizia) 43:08

419. Xanti Jimenez (Zegama) 43:08

425. Juan Arrondo (Ataun) 43:14

426. J. Manuel Arizkorreta (Legazpi) 43:16

428. Xabier Arizkorreta (Zegama) 43:17

429. Asier Carrasco (Lazkao) 43:18

432. Aitor Aierbe (Ordizia) 43:22

435. Asier Unanue (Ordizia) 43:24

438. Mikel Mendizabal (Ordizia) 43:31

439. Manuel Uranga (Ordizia) 43:31

440. J. Miguel Santos (Lazkao) 43:32

443. Jesus Vidal (Lazkao) 43:35

444. Emilio Luis (Ordizia) 43:36

445. Agustin Asurabarrena (Gabiria) 43:36

446. Xabier Lizarralde (Beasain) 43:36

448. Unai Etxarri (Legazpi) 43:38

453. Jose Luis Garcia (Lazkao) 43:44

454. Israel Gonzalez (Lazkao) 43:46

455. Joseba Mintegi (Lazkao) 43:47

458. Javier Petxarroman (Ordizia) 43:49

459. Igor Auzmendi (Ordizia) 43:51

461. Enetz Gurrutxaga (Idiazabal) 43:52

462. Iñaki Gonzalez (Idiazabal) 43:53

469. Santiago Jimenez (Legazpi) 44:03

470. M. Pascual Reimundez (Zumarraga) 44:04

474. Egoitz Otegi (Ordizia) 44:07

475. Iñigo Erauskin (Lazkao) 44:08

476. Iñaki Aranburu (Ordizia) 44:08

478. Jon A. Begiristain (Lazkao) 44:08

479. Raul Blanco (Beasain) 44:09

480. Oskarbi Hernandez (Ordizia) 44:09

481. Joanjo Aranburu (Zumarraga) 44:10

482. F. Javier Calvillo (Beasain) 44:11

483. Aitzol Arruabarrena (Lazkao) 44:11

484. Koldo Mendizabal (Lazkao) 44:12

485.Mikel Uranga (Beasain) 44:15

486. Javier Marteles (Beasain) 44:15

489. Roberto Barreros (Legorreta) 44:18

493. David Cabezas (Legorreta) 44:23

498. Iñigo Crespo (Ordizia) 44:28

500. Txema Rueda (Zumarraga) 44:34

501. Migel Angel Plaza (Zumarraga) 44:34

502. David Fuentes (Beasain) 44:37

503. Jon Iñaki Telleria (Lazkao) 44:38

506. Patxi Aierbe (Zaldibia) 44:41

507. Inazio Bereziartu (Legazpi) 44:43

513. Gema Hernandez (Urretxu) 44:48

515. Javier Perez (Ordizia) 44:50

516. Miguel Perez (Beasain) 44:51

519. Luis Maria Martinez (Ordizia) 44:55

520. Alberto Ruiz (Ordizia) 44:55

522. Eneko Aldasoro (Lazkao) 44:59

524. Eneko Dorronsoro (Beasain) 45:00

525. Jokin Larraona (Beasain) 45:00

526. Arantxa Arano (Segura) 45:01

528. Ander Ormaetxea (Ordizia) 45:01

530. Jon Aizpuru (Beasain) 45:03

533. Harri Urdangarin (Zaldibia) 45:08

537. Inaxio Ugarte (Legazpi) 45:10

538. Xabier Madrazo (Ordizia) 45:10

539. Xabier Mendizabal (Ordizia) 45:11

541. Joseba Kerejeta (Idiazabal) 45:12

542. Igor Sukia (Ataun) 45:13

543. Txema Alviz (Ordizia) 45:15

544. Josetxo Ugalde (Ordizia) 45:18

545. Iker Urteaga (Beasain) 45:19

547. Josu Egaña (Legazpi) 45:20

549. Jon Txurruka (Ordizia) 45:22

551. Andoni Auzmendi (Beasain) 45:24

552. Mike Ebere (Beasain) 45:27

553. Jon Peña (Olaberria) 45:30

554. Jose Ignacio Clemente (Zumarraga) 45:30

565. Xabier Odriozola (Lazkao) 45:37

566. Iñaki Iraola (Ordizia) 45:37

567. Ibon Elgarresta (Gabiria) 45:40

569. Itzi Andueza (Beasain) 45:41

571. Juan Ramon Arakistain (Zumarraga) 45:44

574. Pedro Nuñez (Ordizia) 45:45

575. Amaia Azurmendi 45:46

578. Andoni Dominguez (Beasain) 45:48

580. Igor Sarasola (Ordizia) 45:52

581. Juanito Barrelos (Lazkao) 45:52

583. Richard Mallet (Itsasondo) 45:54

585. Urtzi Arrondo (Ordizia) 45:56

588. Amaia Lekuona (Lazkao) 45:57

589. Joaquin Chave (Legorreta) 45:58

590. Ibon Erauskin (Ordizia) 45:58

592. Patxi Fresnillo (Ordizia) 45:58

593. Asier Izagirre (Ordizia) 45:58

595. Aitor Ibañez (Legorreta) 46:02

598. Jon Auzmendi (Beasain) 46:06

599. Martin de Marcos (Ordizia) 46:08

603. Jose M. Ruiz de Larramendi (Lazkao) 46:11

604. Jose Carlos Luis (Ordizia) 46:11

605. Josu Izagirre (Ordizia) 46:12

606. Ibon Calvillo (Ordizia) 46:12

613. M. Angel Etxarri (Beasain) 46:20

619. Fede Samaniego (Ordizia) 46:25

622. Eduardo Blanco (Beasain) 46:25

623. Urko Jauregi (Beasain) 46:38

626. Ibon Urrestarazu (Ordizia) 46:38

628. Xabier Zurutuza (Ordizia) 46:39

630. Urtzi Gorostiaga (Ataun) 46:40

633. Javier Gomez de Segura (Ordizia) 46:42

636. Eneko Barandiaran (Ordizia) 46:46

637. Fernando Giralt (Lazkao) 46:46

641. Jabi Simon (Ordizia) 46:47

645. Josu Gomez (Beasain) 46:53

646. Asier Lobato (Ordizia) 46:54

657. Jesus M. Kortaberria (Beasain) 47:10

659. Jon Mujika (Ordizia) 47:17

660. Aitor Goiburu (Idiazabal) 47:19

664. Jose Luis Alonso (Lazkao) 47:22

665. Xabier Aizpuru (Beasain) 47:22

668. Egoitz Asurabarrena (Zumarraga) 47:26

669. Rosa M. Torinos (Legorreta) 47:28

670. J. Joakin Blanco (Legorreta) 47:28

673. Antton Imaz (Ordizia) 47:31

676. Manuel Mari Beriain (Ordizia) 47:36

678. Igor Elizegi (Zegama) 47:38

679. Beñat Ventureira (Ordizia) 47:38

683. Patxi Acosta (Ordizia) 47:42

684. Asier Unanue (Arama) 47:43

685. Amaia Irastorza (Beasain) 47:49

686. Juan Ramon Estala (Beasain) 47:49

687. Jon Mendizabal (Ordizia) 47:51

688. Ane Aristi (Beasain) 47:51

689. Imanol Azurmendi (Beasain) 47:51

690. Jesus Mari Elizegi (Beasain) 47:52

691. Miguel Cavero (Ordizia) 47:55

692. Juan Cruz Hurtado (Beasain) 47:55

693. Jon Redondo (Beasain) 47:55

694. Ander Galparsoro (Ordizia) 47:57

695. Koldo Amondarain (Ordizia) 48:01

696. Iñaki Acosta (Lazkao) 48:01

698. Ibon Eziolaza (Idiazabal) 48:04

702. Iñigo Aierbe (Ordizia) 48:09

705. Mikel Poza (Beasain) 48:16

708. Iñaki Alvarez (Idiazabal) 48:21

709. Izaro Rubio (Ordizia) 48:26

710. Roberto Garcia (Ordizia) 48:26

715. Gustavo Zudaire (Beasain) 48:38

722. Asier Uranga (Ordizia) 48:45

732. Pello Eskisabel (Ordizia) 48:57

733. Esther Eskisabel (Ordizia) 48:58

734. Aimar Salamanca (Ordizia) 48:59

735. Iñigo Zubeldia (Ordizia) 48:59

737. Ivan Rubio (Ordizia) 49:01

738. Irene Irastorza (Olaberria) 49:01

739. Unai Makibar (Lazkao) 49:05

741. Iñaki Imaz (Ataun) 49:07

746. Aloña Ipinza (Legorreta) 49:18

747. Guillermo Lopez (Ordizia) 49:18

748. Dorleta Olabide (Legazpi) 49:18

750. Mikel Osinalde (Legazpi) 49:20

751. Gregorio Morales (Ordizia) 49:21

754. Fernando Fernandez (Beasain) 49:24

755. Augusto Fagundes (Beasain) 49:24

756. Xabier Mendizabal (Beasain) 49:26

757. Raul Gutierrez (Lazkao) 49:27

759. Pello Ormazabal (Lazkao) 49:29

761. Xabier de Miguel (Ordizia) 49:33

763. Nohan Alberdi (Ordizia) 49:38

764. Oier Eziolaza (Idiazabal) 49:41

765. Aimar Lizarazu (Idiazabal) 49:41

767. Asier Garmendia (Urretxu) 49:42

768. Luis M. Armendariz (Ordizia) 49:43

770. Alex Albisua (Urretxu) 49:47

771. Juan M. Aldanondo (Urretxu) 49:47

772. Jose Ramon Tapiador (Zumarraga) 49:47

777. Jose Antonio Insausti (Ordizia) 49:52

778. Sara Insausti (Ordizia) 49:52

779. Jose Manuel Cacho (Lazkao) 49:52

783. Joakin Dorronsoro (Beasain) 49:59

784. Xabier Murcia (Lazkao) 50:03

786. Joaquin Ruiz (Ordizia) 50:03

789. Jon Ander Rodriguez (Beasain) 50:09

791. Jexux Ezeizabarrena (Zerain) 50:17

792. Aitor Zufiaurre (Ordizia) 50:18

793. Jon Albisu (Idiazabal) 50:20

794. Oscar Sanchez (Beasain) 50:25

797. M. Carmen Olano (Ordizia) 50:29

798. Marian Azurmendi (Ordizia) 50:31

799. Rufino Murcia (Lazkao) 50:32

800. Txomin Barandiaran (Lazkao) 50:32

803. Juan Carlos Rodriguez (Beasain) 50:38

804. Diego Diez (Ordizia) 50:39

806. Asier Berasategi (Zegama) 50:42

807. Asier Murua (Urretxu) 50:45

809. Egoitz Izagirre (Idiazabal) 50:47

812. Jose Javier Txikirrin (Ordizia) 50:51

813. Maria Balluerca (Ordizia) 50:54

814. Iñaki Balluerca (Ordizia) 50:54

823. Mila Elorza (Legazpi) 51:20

825. Lierni Agirre (Beasain) 51:23

826. Eduardo Aldanondo (Beasain) 51:23

836. Igor Alustiza (Beasain) 51:39

837. Xabier Bergara (Ordizia) 51:40

840. Javier Fernandez (Ordizia) 51:41

842. Enara Cacho (Lazkao) 51:48

843. Jose Javier Lopez (Lazkao) 51:49

845. Iker San Sebastian (Beasain) 51:53

846. Imanol Plazaola (Beasain) 51:54

847. Karim Ben Miloud (Ordizia) 51:56

848. Beñat Garmendia (Lazkao) 51:57

851. Luis M. Fernandez (Zumarraga) 52:03

855. Pedro Jose Calvillo (Ordizia) 52:06

857. Araitz Goikoetxea (Ordizia) 52:17

858. Nekane Kerejeta (Zaldibia) 52:17

860. Oliver Mateos (Beasain) 52:20

861. Izaskun Aierbe (Idiazabal) 52:24

862. Imanol Bidekieta (Idiazabal) 52:24

863. Unai Arama (Ordizia) 52:26

869. Haizea Mendia (Lazkao) 52:43

873. Fernando Salegi (Urretxu) 52:56

874. Patxi Razkin (Ordizia) 53:03

875. Nerea Txintxurreta (Urretxu) 53:05

876. Maixa Olano (Gaintza) 53:05

881. Julen Bereziartua (Beasain) 53:12

887. F. Javier Marchan (Beasain) 53:26

888. Jose Ramon Insausti (Ordizia) 53:26

890. Aritz del Rio (Ordizia) 53:29

891. Aitor Madrazo (Ordizia) 53:31

895. M. Antonia Herrojo (Beasain) 53:53

901. Lorea Gardoki (Zumarraga) 54:04

906. Anartz Estala (Lazkao) 54:16

907. J. Imanol Belamendia (Lazkao) 54:16

908. Josean Fuentes (Lazkao) 54:16

912. Iñaki Peñagarikano (Urretxu) 54:18

913. Kepa Mujika (Ordizia) 54:21

918. Xabier Bodego (Beasain) 54:36

930. Mikel Milo (Ordizia) 55:19

935. Eusebio Ramirez (Ordizia) 55:37

936. F. Gregorio Blazquez (Lazkao) 55:50

942. Joseba Gorostiza (Beasain) 56:20

948. Benar Garmendia (Ordizia) 56:53

949. Peio Garmendia (Ordizia) 56:53

961. Amalur Aizpuru (Ordizia) 57:43

962. Usue Zurutuza (Ordizia) 57:43

963. Asier Aseginolaza (Ordizia) 57:46

964. Pablo Zabala (Ordizia) 57:47

965. Asier Korta (Ordizia) 54:21

967. Javier Mujika (Ordizia) 58:03

968. Alfonso Oria (Ordizia) 58:03

973. Manu Tome (Zumarraga) 59:08

976. J. Fernando Arenas (Ordizia) 59:19

977. Silvia Arenas (Ordizia) 59:19

978. Lierni Ortiz (Zegama) 59:26

979. Alazne Aramendi (Ordizia) 59:32

983. Jorge Bravo (Legazpi) 1:00:38

984. Jone Mansoa (Legazpi) 1:00:38

985. Patxi Azpilikueta (Ordizia) 1:00:57

986. Amaia de Miguel (Ordizia) 1:00:57

988. Paulino Cano (Beasain) 1:02:00

Iturria: www.goierrikohitza.info